Kofola sprzedaje 100% udziałów w Hoop Polska Sp. z o.o.

2019-02-04

Ustronianka, wiodący producent wody mineralnej w Polsce, a dokładniej właściciel marki – ZMB Capital podpisał wstępną umowę zakupu 100% udziałów w spółce Hoop Polska z dotychczasowym właścicielem – spółką Kofola ČeskoSlovensko, jednym z największych producentów napojów bezalkoholowych w Europie. Aby sfinalizować cały proces, konieczne jest spełnienie kilku warunków po obu stronach oraz uzyskanie zgody UOKiK. Przewidywane zamknięcie transakcji nastąpi wiosną tego roku. Dzięki wykonaniu tego kroku Hoop Polska zyska zaufanego i stabilnego właściciela, który bazując na swoim wieloletniemu doświadczeniu w branży ma wszelkie kompetencje, by nadal rozwijać potencjał Hoop Polska.

Dzisiaj obie strony podpisały umowę, w ramach której Grupa Kofola przenosi do ZMB Capital 100% udziałów Hoop Polska.Ustronianka przejmuje całą działalność spółki, w tym zakład i zaplecze produkcyjne w Kutnie, znaki towarowe dla kluczowych marek z portfolio firmy, a także pracowników i sieć dystrybucji.

“Porozumienie, dzięki któremu Hoop Polska przechodzi pod nasze skrzydła, jest kamieniem milowym na drodze do zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku. Dzięki tej transakcji zyskaliśmy nowoczesny zakład produkcyjny – również pod względem logistycznym, a także pozyskaliśmy popularne, tradycyjne i znane polskie marki”- podsumował właściciel Grupy Ustronianka Michał Bożek.

Grupa Kofola informowała już wcześniej, że sprzedaż Hoop Polska jest jednym z możliwych scenariuszy rozwoju firmy na polskim rynku. Jiří Vlasák, Prezes Zarządu Hoop Polska, mówi: “Uważamy, że udało nam się zapewnić stabilność Hoop Polska i jej pracowników. Cieszymy się, że spółka znalazła się w rękach Ustronianki, szanowanej, lokalnej firmy rodzinnej, która jest na rynku od wielu lat. Jestem przekonany, że Hoop i jego produkty mają przed sobą teraz szerokie perspektywy.”

Premium Rosa, polski producent przetworów owocowych i produktów ziołowych, który został członkiem Grupy Kofola w 2017 roku, nie jest częścią tej umowy. Po sfinalizowaniu powyższej transakcji Grupa Kofola skoncentruje się na dalszym rozwoju – Premium Rosa na rynku polskim oraz innych filarach grupy w Czechach, Słowacji i na Adriatyku.

Transakcja będzie sfinalizowana, gdy tylko spełnione zostaną warunki po obu stronach. Hoop Polska, po przejęciu przez nowego właściciela, będzie nadal dostarczał popularne polskie napoje na polski rynek.

© 2018 Hoop Polska Sp.z.o.o